Kjo është bima e cila gjendet në shtëpinë e gjithsecilit prej jush : Lëngu i saj shëron 1 problem mjaft të përhapur në vendin tonë

Nga ana tjetër, sipas të dhënave të AgroWeb.org

Studime të kohëve të fundit kanë nxjerrë në pah faktin se aloe vera mund të përdoret edhe në trajtimet kundër diabetit.

Nëse përdoret siç duhet, kjo bimë e mrekullueshme ul nivelin e glukozës në gj ak.Lidhja Mes Aloe Verës Dhe DiabetitDiabeti është një nga sëm. undjet më të përhapura autoimunitare.

Ritmet e përhapjes së kësaj sëm. undjeje janë shqetësuese sht1pe re1kam dhe sh1ko v1deon:

U shfaq pas 20 ditësh mungesë/ Ekspertët vlerësojnë shenjat në duart e Kim Jong-un

Ekspertët mjekësorë shprehen se shenjat në duart e liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, sugjerojnë se ai mund t’i jetë nënshtruar një operacìoni në zemër.

Mungesa e Kim Jong-un kishte shkaktuar një debat të gjerë ndërkombëtar, teksa shumë media aluduan edhe për vdę kjen e tij.

Pas 20 ditësh mungese, lideri i Koresë së Veriut bëri daljen e tij të parë publike dje, kur preu shiritin në përurimin e hapjes së një fabrike plehrash në Sunchon sht1pe rek1am dhe sh1ko v1deon:

Lajm i rëndësishëm për të gjithë Gurbetqarët që do ta vizitojnë vendlindjen Verës !

Lajm i rëndësishëm për të gjithë Gurbetqarët që do ta vizitojnë vendlindjen Verës !

Nga burime jozyrtare pranë Ministrisë së Shëndetësisë po flitet se po hartohet një draft plan për diasporën që do ta vizitojnë vendlindjen gjatë sezonës verore .

Thuhet se ky plan përmban disa kritere ndër të cilët më i rëndësishmi pritet tte stipe rekl mane meposhte dhe shiko pamjet se cfare do te ndodhe me gurbeqatret a do te viijne ne vendlindje kete vit apo jo sht1pe rek1am dhe sh1ko v1deon:

Hashim Thaçi: Ju premtoj, Koronavirusi së shpejti do te ik Nga Kosova s’bashku me Albinin

Presidenti Thaçi nuk po premton më liberalizim vizash.

Ai është një premtim i vjetër që ka nisur të përdoret që nga vitet e largëta 2010-2011.

Tash Thaçi ka nisur të premtoj se në Kosovë do ta sjell Koronavirusin.Ai në një konferencë për media ka thënë se ai e di datën e ardhjes së virusit në Kosovë.

Në fundë ai thotë që së bashku me Koronavirusin në Kosovë do ta largoj edhe këtë qeveri aktuale e cila nuk diti mirë ta menaxhoj këtë situatë sht1pe rek1am dhe sh1ko v1deon

‘Jam shqiptar’, vogëlushi i lindur në Zvicër nuk pranon të quhet zviceran (Video)

Po qarkullon në rrjet së fundmi një video shumë interesante sesi një vogëlush i lindur në Zvicër nuk pranon të quhet zviceran dhe këmbëngul se është shqiptar.

“Unë jam shqiptar, por kam lindur në Zvicër”, shprehet i vogli.

“Po ti qenke zviceran atëherë”, i thotë i ati. “Jo”, ia kthen vogëlushi me bindje.

“Kur lind dikush në Kosovë është shqiptar/kosovar”, i thotë i ati.

“Jo, jam shqiptar”, vazhdon vogëlushi dhe shprehet se do më shumë Kosovën sesa Zvicrën duke bërë edhe shqiponjën.

Mahnitese se si djali i lindur ne Zvicer nuk e pranon qe te quhet zvicerian, por kembengul se eshte shqiptar

Mahnitese se si djali i lindur ne Zvicer nuk e pranon qe te quhet zvicerian, por kembengul se eshte shqiptar 😍🇦🇱🇦🇱

SHQIPERIA IME paylaştı: 10 Temmuz 2019 Çarşamba

E trishtë! Kush është 22-vjeçari nga Lezha që e zuri poshtë traktori duke punuar në Greqi (FOTO)

Ky është Drilos Mema, 22-vjeç i cili u nda nga kjo jetë në mënyrë trágjike dhe në moshë shumë të re, teksa ishte duke punuar me traktor në Greqi.

Mjeti i punës, që e ka shoqëruar atë çdo ditë në përditshmërinë e tij në Greqi i mori jetën pábèsisht jetën! Mema është banues në Tale të qytetit të Lezhës, ku si çdo i riu kishte zgjedhur emigrimin për një jetë më të mirë!

Ai hûmbi jetën ditën e djeshme në Megaplatano, Atalanti, ku në rrethana ende të paqarta, traktori u përmbys duke e zënë atë poshtë, Lajmi u publikua nga mediat greke, të cilat thonë se policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të kësaj ngjarje të rëndë.

 

Media amerikane: Ja çka do të ndodhë nëse dështon nominimi i Hotit për kryeministër

Rrëzimi i Qeverisë së Kosovës gjatë kohës kur vendi po përballet me pandeminë e quajtur “Koronavirus”, po vazhdon të marrë vëmendjen e mediave botërore.

E fundit që ka shkruar për këtë është media amerikane në Minnesota “Startribune”, përcjell Bota sot.

Mediumi shkruan se kryeministri në detyrë Albin Kurti, iu ka drejtuar edhe Komisionit të Venecias për dekretin presidencial për mandatarin e ri që do ta formojë qeverinë.

Sipas këtij mediumi, nëse Gjykata Kushtetuese e Kosovës e konfirmon se nomimini i Avdullah Hotit nga LDK-ja për kryeministër ishte antiligjor, do të pasojnë zgjedhjet e reja në Kosovë, përcjell Bota sot.

Ish-sulmuesi i Anglisë plas skandalin: Rooney më jepte Viagra në stërvitje

Ish-lojtari i West Ham, Carlton Cole, ka zbuluar se si u detyrua të merrte viagra nga sulmuesit e tjerë të Anglisë, Jermain Defoe, Wayne Rooney dhe Shaun Wright-Phillips para një seance stërvitore.

36-vjeçari luajti vetëm shtatë ndeshje për kombëtaren e vendit të tij, por kjo nuk i ndaloi shokët e tij të skuadrës për t’iu nënshtruar shakave të tilla “brutale”.

Cole besoi se po i jepnin vitamina, para se të dilte në fushë për t’u praktikuar për përleshjen miqësore kundër Hollandës, në vitin 2009. Por, kur pilula paskësh qenë diçka krejt tjetër, ai u gjend në një situatë të pakëndshme: “E forta ishte se në vend që të isha i freskët nga këmbët, u tërbova seks, ualisht…” Defoe, mysafir i të njëjtit “podcast”, shtoi: “Unë e kisha fshirë atë moment nga kujtesa, ti po na i rikthen kujtimet e këqija”.

Ç’ka ndodhur me Cristiano Ronaldon? Ylli portugez shoqërohet nga forca të shumta po licie në aeroport (VIDEO)

Cristiano Ronaldo më në fund është rikthyer në Torino, Në momentin që shpërtheu koronavirusi në Itali, ylli portugez bashkë me familjen e tij, morrën avionin dhe shkuan në Portugali për t’u vetëizoluar në Madeira.

Ditët e fundit, duke parë edhe zbutjen e pandemisë, Juventusi ka njoftuar që të gjithë lojtarët se duhet të rikthehen në Itali që të fillojnë me stërvitjet individuale, ndërsa ato grupore do të jenë më 18 maj.

Kështu, Cristiano Ronaldo u kthye mbrëmjen e djeshme në Torino, Pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, u prit në aeroport nga forca të shumta sigurie.

Ronaldo do të qëndrojë për 14 ditë i izoluar, sikurse edhe kërkohet nga autoritetet, Më pas ai do të jetë gati të stërvitet normalisht me ekipin, pasi do kenë filluar edhe stërvitjet në grup.

Ylli i Barcelonës shkel protokollin e shtetit spanjoll, tani pritet dënimi nga katalunasit

Mesfushori i Barcelonës, braziliani Arthur Melo është bërë temë në mediat spanjolle.

Athur ka shkelur protokollin e vendosur nga La Liga dhe kjo është arsyeja që ai është kritikuar jashtëzakonisht shumë.

Protokolli i vendosur nga shteti dhe La Liga parasheh që futbollistët të udhëtojnë vetëm me një makinë për në stërvitje.

Arthur të premten ishte në stërvitje të Barcelonës me makinën e tipit ‘Range Rover’, ndërsa gjatë ditës së sotme ai është paraqitur në qendrën stërvitore me Ferrari.